Програма «Доступне житло 70/30»
Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів (3% кредит)
Безвідсоткова розстрочка

Іпотека на житло - пільгове кредитування

Іпотека на житло - пільгове кредитування

Сучасний стан з іпотекою на житло в Україні

Процентні ставки по іпотеці на житло, і так не маленькі, а за останній рік ще зросли: у гривні - в середньому на 5-6%, у валюті - на 2%.

При цьому банки кредитують тільки тих позичальників, які володіють незаплямованою кредитною історією, офіційно працевлаштовані і мають чималий дохід.

Як у такій ситуації вирішувати свої житлові проблеми? Адже вони є у досить великого числа українців! Чи може іпотека на житло бути доступною?

Державна програма, що пропонує пільгу для оформлення іпотеки на житло

На щастя, на сьогоднішній день в Україні діє програма Державної Іпотечної установи; за цією програмою передбачається пільгове кредитування під 3% річних. Детальніше про програму тут.

За цією програмою передбачаються кредити терміном до 15 років. Процентна ставка - 16%, 13 з яких має компенсуватися з держбюджету. Перший внесок за таким кредитом становить 25%. Причому позичальник платить всі 16%, а 13% держава компенсує йому потім.

Момент, зізнатися, досить ... слизький, але все одно навіть 16% виглядають куди більш приємно, ніж пропоновані банками ставки по іпотечних кредитах.

При цьому також слід пам'ятати, що всі одноразові платежі (оформлення договору кредиту та договору купівлі-продажу, страховка, інші банківські платежі) платите ви самі.

Пільгова іпотека на житло - в чому суть і як оформити

Хоча весь кредит розрахований на 15 років, пільговими з них є тільки перші десять.

Мінімальна сума кредитування - 25 тисяч гривень, максимальна - мільйон. Але держава готова дати кредит на купівлю далеко не кожного обраного вами житла: це повинен бути недобуд, до того ж, ціна на квадратний метр не повинна перевищувати значення, встановленого для кожного регіону. Існують також норми на метраж придбаної квартири в залежності від кількості членів сім'ї. Тобто ви, звичайно, можете придбати квартиру і більшої площі, однак пільги будуть поширюватися тільки на певний метраж.

Розраховувати на пільгові умови, при оформленні іпотеки на житло, можуть тільки ті, хто потребує поліпшення житлових умов, а головне - має довідку, що підтверджує це. Для отримання такої довідки слід звернутися у відділ обліку та розподілу житлової площі при районній адміністрації, тільки спочатку вам потрібно буде встати там на облік.

Крім того, розраховувати на пільговий кредит може тільки той, хто має певний рівень доходу на сім'ю (для різних міст України встановлено різний рівень максимального доходу, наприклад, для Києва він становить 63 тисячі гривень). При цьому щомісячний платіж не повинен бути більше 40% від загального доходу сім'ї.

Якщо ви хочете спробувати отримати пільговий кредит, отримаєте спершу довідку про часткову компенсацію відсотків. Видається така довідка держорганом, і для її одержання ви повинні пред'явити документи на кожного члена вашої родини, що проживає з вами, довідку про склад сім'ї.

Виберіть банк, який має право співпрацювати з державою в подібній програмі. Тут знадобляться довідки про те, що ви стоїте в черзі на поліпшення умов життя і про те, що держава гарантує вам 13% компенсації.

І, нарешті, вам необхідно укласти договір, сторонами в якому будуть банк, орган місцевої влади і ви.

Останнім кроком стане підписання договору з компанією-забудовником.

Як бачите, доступна іпотека на житло - це цілком реально в даний час. Саме завдяки програмі 3%-го кредитування мрія купити квартиру в Києві стає реальною. А якщо у вас виникнуть питання, ви завжди можете звернутися до фахівців компанії «Княгиня Ярославна» за кваліфікованою консультацією.

Зворотній зв'язок: (044) 596-17-00

Слідуйте за нами:


(050) 403-73-30, (063) 302-13-43, (067) 326-06-90, (044) 222-97-01, (044) 596-17-01

Запис на перегляд


Ім'я*
Телефон*
E-mail
Бажана дата та час перегляду
інше число

Вкажіть число, яке вказане зліва.