Програма «Доступне житло 70/30»
Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів (3% кредит)
Безвідсоткова розстрочка

Борги з іпотеки можна оскаржити

Борги з іпотеки можна оскаржити

Цікаво буде дізнатися, що завдяки рішенню Конституційного суду, у боржників з'явиться можливість оскаржити раніше підписані договори, пов'язані з іпотекою, поручительством і навіть майном під заставу. У такій ситуації власникові бізнесу просто необхідно буде довести, що близькі члени сім'ї (чоловік, дружина) не давали своєї згоди на проведення подібних договорів з майном, яке може передаватися з сім'ї до загального бюджету підприємства.

Газета «Комерсант - Україна» повідомляє, що на підставі вищесказаного такі договори можуть втратити весь сенс і будуть просто неправомірними.

Ростислав Кравець, адвокат, стверджує, що раніше один з подружжя міг законно вимагати отримати дивіденди даного підприємства. Тепер, c такими нововведеннями, не все так просто. Для того щоб договір на кредит, іпотеку на житло, або заставу майна могли вважати дійсним, в ньому обов'язково має бути присутня підпис дружини власника цього підприємства.

Якщо такого підпису не буде, документ втратить свою цінність і може бути визнаний недійсним. У такому випадку у банків просто не буде можливості стягнути майно у боржників, які перестануть повертати кредит.

За словами начальника з правового забезпечення Єврогазбанку Сергія Федаки, дане рішення Конституційного суду, може призвести до того, що суди почнуть у великій кількості отримувати позови про недійсність угод, не тільки за іпотеками і кредитами, а й інших всіляких договорів, які передбачають відчуження майна розглянутих підприємств.

Андрій Вдовиченко, начальник управління по роботі з заборгованістю відомого Банку Національний кредит, припускає, що менш захищені договори, підписані ще до 2008 року. Тоді, ще до кризи, банки часто давали кредити подібним підприємствам без будь-якої згоди подружжя. Якщо подумати, то можна зрозуміти, що з'явиться можливість оскаржувати договори, складені ще в той час. Тому варто очікувати подібних прецедентів.

Дане рішення призведе до того, що будуть все частіше з'являтися суперечливі рішення суду. Цілком імовірно, що більша частина судів може визнати недійсними практично будь-які договори підприємства, якщо немає письмового дозволу чоловіка засновника. Також договори пов'язані з майном, можуть вважати недійсними, якщо дана угода вносилася власником у встановлений фонд, після чого відчужено без другого чоловіка. Є припущення, що подібні протиріччя дійдуть до такого рівня, коли рішення повинен буде прийняти Вищий спеціалізований суд, і тоді Конституційний суд повинен буде внести деякі доповнення з даного питання.

Зворотній зв'язок: (044) 596-17-00

Слідуйте за нами:


(050) 403-73-30, (063) 302-13-43, (067) 326-06-90, (044) 222-97-01, (044) 596-17-01

Запис на перегляд


Ім'я*
Телефон*
E-mail
Бажана дата та час перегляду
інше число

Вкажіть число, яке вказане зліва.